Strona główna XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki
szukanie zaawansowane
 
       Zaproszenie do XI BFN

Szanowni Państwo,

W imieniu Rady Rektorów Województwa Pomorskiego, wszystkich współorganizatorów i własnym zapraszam do uczestnictwa w XI Bałtyckim Festiwalu Nauki, imprezie popularnonaukowej organizowanej przez wyższe uczelnie województwa pomorskiego, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty branżowe oraz inne instytucje naszego regionu związane z nauką.

Festiwal jest adresowany do szerokiego kręgu społeczeństwa Wybrzeża i regionu, niezależnie od wykształcenia. Oferta festiwalowa jest z roku na rok coraz bogatsza i obejmuje w tym roku ponad 930 różnorodnych imprez przygotowanych przez ponad 4 650 osób z 40 instytucji. W trakcie tegorocznej edycji odbędą się między innymi aż trzy pikniki naukowe. W Gdyni, na Skwerze Kościuszki "Bioróżnorodność - poznaj by zachować" (już 22 maja) i XIV Piknik Naukowy (26 maja) oraz w Sopocie, na placu Zdrojowym przed wejściem na molo VI Sopocki Dzień Nauki (25 maja).

Celem festiwalu jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie - rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania. Chcielibyśmy zwrócić uwagę na wartość i przydatność badań prowadzonych w licznych laboratoriach i instytucjach naukowych. W kolejnych edycjach festiwalu szczególny nacisk kładziemy na przedstawienie miejsca, jakie zajmuje morze w badaniach naukowych i wartości, jakie niesie Morze Bałtyckie dla naszego regionu.

Niezbędna jest powszechna świadomość roli badań naukowych w poprawie komfortu codziennego życia. Trudno to osiągnąć, gdy większość obywateli boi się nauki, gdyż jej nie rozumie. Ignorancja w tej dziedzinie bywa niewyobrażalnie wielka! Takie przedsięwzięcia jak festiwal nauki mogą to skutecznie zmienić.

Niezwykle ważka jest integracyjna rola festiwalu. Trudno ją przecenić. Niewiele jest okazji, by przedstawiciele aż tylu i tak różnych jednostek spotykali się, by realizować wspólny projekt.

Żywimy głęboką nadzieję, że w przygotowanym programie znajdą Państwo interesujące dla siebie propozycje, które rozbudzą chęć zdobywania i pogłębiania wiedzy. Chcielibyśmy udowodnić, że nauka nie zamyka się jedynie w mądrych księgach. Wierzymy, że uda nam się połączyć ją z ciekawą zabawą i rozrywką, czego i Państwu, i sobie gorąco życzymy.

Jak co roku - tradycyjnie w maju - czekamy na Was nad Bałtykiem!

Z poważaniem

Przewodniczący
Rady Rektorów Województwa Pomorskiego 

Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego 

/ - / 

prof. dr hab. n. med. Janusz Moryś

[faksymile pisma]

  newsletter forum
© 2003-2013 Bałtycki Festiwal Nauki
Projekt i wykonanie: ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe Sp. z.o.o.


Patroni i sponsorzy


Patroni medialni


Zaprzyjaźnione portale


Partnerzy wybranych projektówXI Bałtycki Festiwal Nauki został wpisany do 'Kalendarza Imprez Wojewódzkich na rok szkolny 2012/2013' Pomorskiego Kuratora Oświaty w rozdziale VI. Imprezy różne (poz. 40)