Strona główna XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki

Biuro festiwalu:

dr Tadeusz Zaleski
pełnomocnik
Rady Rektorów Województwa Pomorskiego
ds. Festiwalu Nauki

Uniwersytet Gdański
Dom Studencki nr 7
(wejście od strony
Wydziału Ekonomicznego)
ul. Armii Krajowej 111, pok. V
81-824 Sopot

tel. 58 523 12 08
lub 58 523 10 00 w. 12 08
oraz (+48) 725 99 11 93
faks 58 523 12 52

festiwal@univ.gda.pl
Projekt logo festiwalu:
Rafał Szczawiński

Zdjęcie w nagłówku:
Adam Zajączkowski
-
       Aktualności


XI BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI - JUŻ ZA (NIESPEŁNA) DWA TYGODNIE!  

Sopot, 10 maja 2013 r.

XI Bałtycki Festiwal Nauki trwać będzie od 22 (środa) do 26 (niedziela) maja 2013 roku, ale niektóre wydarzenia będą realizowane już wcześniej. Festiwalowy program (ponad 940 różnych wydarzeń!) można przeglądać m.in. na stronie www.festiwal.gda.pl/XIBFN.
Udział w festiwalu zadeklarowało 40 (również 40 w roku ubiegłym) instytucji: uczelnie wyższe reprezentowane w Radzie Rektorów Województwa Pomorskiego, która jest inicjatorem festiwalu, placówki Polskiej Akademii Nauk, jednostki badawczo rozwojowe oraz pozauczelniane instytucje związane z nauką (muzea, biblioteki) z województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego (Elbląg) oraz zachodniopomorskiego (Stacja Morska Uniwersytetu Szczecińskiego w Międzyzdrojach).

Zgłosiły one ponad 940 (862) imprez, które odbywać się będą na terenie Trójmiasta, Słupska, Elbląga, Kwidzyna, Międzyzdrojów, Miastka, Będomina (gm. Nowa Karczma), Borowego Młyna (gm. Lipnica, pow. bytowski), Brzeźna Szlacheckiego (gm. Lipnica, pow. bytowski), Lipnicy (pow. bytowski), Pelplina, Tczewa, Borucina (gm. Stężyca, pow. kartuski), Helu, Malborka, Pruszcza Gdańskiego oraz Wąglikowic k. Kościerzyny. W organizację tych wydarzeń zaangażowało się ponad 4 750 osób(!) - oczekujemy, że odwiedzi nas wielu gości (w tym zorganizowane grupy uczniów z terenu całego regionu i nie tylko).
Bałtycki Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową przeznaczoną dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek i wykształcenie. Trzeba jedynie zabrać ze sobą ciekawość świata i chęć poznania różnych tajemnic i zagadek nauki. Celem festiwalu jest bowiem upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie. Organizatorzy pragną zwrócić społeczną uwagę na znaczenie jakie niesie Morze Bałtyckie dla naszego regionu oraz na wartość i przydatność badań prowadzonych w licznych laboratoriach naukowych. Warto zauważyć i podkreślić, że Bałtycki Festiwal Nauki jest jedynym festiwalem nauki w Polsce realizowanym nad Morzem Bałtyckim!
W ramach festiwalu m.in. odbędzie się 22 maja br. (wtorek, od 10:00 do 14:00) w Gdyni na Skwerze Kościuszki przy Akwarium Gdyńskim piknik (a więc stoiska w miasteczku namiotowym) "Bioróżnorodność - poznaj, by zachować" (31 stoisk), w tym samym miejscu w niedzielę, 26 maja br. XIV Piknik Naukowy w Gdyni (blisko 100 stoisk czynnych od 10:00 do 18:00) oraz pod Klifem Orłowskim (ale w sobotę, 25 maja br. od 10:00 do 16:45). W Gdyni w niedzielę dostępne będą do zwiedzania również dwa statki: szkolno-badawczy Akademii Morskiej - m/s „Horyzont II” oraz r/v "Oceanograf II" (Uniwersytet Gdański). Formę pikniku będzie miał również VI Sopocki Dzień Nauki (sobota, 25 maja br. od 10:00 do 17:00 na pl. Zdrojowym w Sopocie przed molo).
Zapraszamy też do słuchania na antenie Radia Gdańsk (103,7 MHz) retransmisji z inauguracji XI BFN i debaty pod tytułem "Nauki płynące z gazu łupkowego". Dyskusję poprowadzi red. Leszek Szmidtke.
Oczywiście katalog wydarzeń festiwalowych jest dużo bardziej bogaty. Pewnym ułatwieniem może być specjalnie przygotowana strona internetowa www.festiwal.gda.pl/XIBFN z przewodnikiem, podpowiedziami i rozbudowaną wyszukiwarką.
Dodać się godzi, iż zasadą festiwalową jest, że wykładowcy nie pobierają za swoje wystąpienia honorariów, a wstęp na wszystkie festiwalowe imprezy jest bezpłatny.
Gazeta Wyborcza Trójmiasto dołączy w sobotę, 18 maja br. do lokalnego wydania "Gazetę na Festiwal Nauki".
Formularz subskrypcji krótkich informacji o festiwalowych nowościach na stronie www.festiwal.gda.pl/subskrypcja
Zapraszam również na forum dyskusyjne www.festiwal.gda.pl/forum oraz Bałtycki Festiwal Nauki na Facebooku

Data publikacji: 2013-05-10


  newsletter forum
© 2003-2013 Bałtycki Festiwal Nauki  
Projekt i wykonanie: ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe Sp. z.o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki Cookies


Patroni i sponsorzy


Patroni medialni


Zaprzyjaźnione portale


Partnerzy wybranych projektówXI Bałtycki Festiwal Nauki został wpisany do 'Kalendarza Imprez Wojewódzkich na rok szkolny 2012/2013' Pomorskiego Kuratora Oświaty w rozdziale VI. Imprezy różne (poz. 40)