Strona główna XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki

Biuro festiwalu:

dr Tadeusz Zaleski
pełnomocnik
Rady Rektorów Województwa Pomorskiego
ds. Festiwalu Nauki

Uniwersytet Gdański
Dom Studencki nr 7
(wejście od strony
Wydziału Ekonomicznego)
ul. Armii Krajowej 111, pok. V
81-824 Sopot

tel. 58 523 12 08
lub 58 523 10 00 w. 12 08
oraz (+48) 725 99 11 93
faks 58 523 12 52

festiwal@univ.gda.pl
Projekt logo festiwalu:
Rafał Szczawiński

Zdjęcie w nagłówku:
Adam Zajączkowski
-
       Aktualności


ROZSTRZYGNIĘCIE III EDYCJI KONKURSU 'POPULARYZATOR NAUKI'  

Astrofizyk dr Stanisław Bajtlik, biolodzy: prof. Tomasz Twardowski i dr Ryszard Kowalski oraz Instytut Problemów Jądrowych - to równorzędni laureaci trzeciej edycji konkursu "Popularyzator nauki" w kategorii "Naukowiec lub Instytucja naukowa".

Krakowski dziennikarz Marian Nowy oraz Centrum Nauki Kopernik - to dwa równorzędne pierwsze miejsca w kategorii "Dziennikarz, Redakcja lub Instytucja nienaukowa". Wyniki tegorocznej edycji ogłoszone zostały we wtorek 22 stycznia w Centrum Prasowym PAP w Warszawie.
W konkursie, zorganizowanym wspólnie przez serwis "Nauka w Polsce" Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyróżniono również festiwalowe prezentacje Instytutu Oceanologii PAN, Akademii Medycznej w Warszawie i niezależnego pasjonata fizyki - Konrada Nesteruka z Siedlec.
W uroczystości wzięli udział m.in. wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Maria Orłowska oraz prezes PAP Piotr Skwieciński.
"Obserwuję polską naukę od bardzo wielu lat - my naprawdę robimy wspaniała naukę w Polsce, ale promocja jej osiągnięć, nie tylko w Polsce, ale poza granicami, wymaga minimalnej poprawy. Taka inicjtywa jak ta (konkurs "Popularyzator Nauki" - PAP), żeby szerzyć promocję nauki w Polce, jest niezwykle ważna" - mówiła prof. Maria Orłowska.
Wyróżnienia za najbardziej efektowne i przystępne prezentacje podczas tegorocznych festiwali nauki otrzymali: dr Grzegorz Nałęcz-Jawecki z Akademii Medycznej w Warszawie za prezentację "Filtry wodne i bioindykacja zanieczyszczeń" na Festiwalu Nauki w Warszawie, dr Lech Kotwicki z Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie za wykład "Żyjąca plaża" na Festiwalu Nauki w Jabłonnie (gościnnie w ramach festiwalu warszawskiego) oraz licealista Konrad Nesteruk za pokaz "Badanie dyfrakcji Fraunhofera na szczelinie regulowanej" na Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach i Olecku.

Data publikacji: 2008-01-23


  newsletter forum
© 2003-2014 Bałtycki Festiwal Nauki  
Projekt i wykonanie: ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe Sp. z.o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki 'cookies'


Patroni i sponsorzy


Patroni medialni


Patronaty mediów akademickich


Zaprzyjaźnione portale


Partnerzy wybranych projektówXII Bałtycki Festiwal Nauki został wpisany do 'Kalendarza Imprez Wojewódzkich na rok szkolny 2013/2014' Pomorskiego Kuratora Oświaty w rozdziale 'Inne' (poz. 40)