Strona główna XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki

Biuro festiwalu:

dr Tadeusz Zaleski
pełnomocnik
Rady Rektorów Województwa Pomorskiego
ds. Festiwalu Nauki

Uniwersytet Gdański
Dom Studencki nr 7
(wejście od strony
Wydziału Ekonomicznego)
ul. Armii Krajowej 111, pok. V
81-824 Sopot

tel. 58 523 12 08
lub 58 523 10 00 w. 12 08
oraz (+48) 725 99 11 93
faks 58 523 12 52

festiwal@univ.gda.pl
Projekt logo festiwalu:
Rafał Szczawiński

Zdjęcie w nagłówku:
Adam Zajączkowski
-
       Aktualności


ZAPROSZENIE DO LXXIII KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
24 października 2013 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. Jerzy Błażejowski (Uniwersytet Gdański) Przyroda z perspektywy fizykochemika
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.   ...więcej

ZAPROSZENIE DO LXXII KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
26 września 2013 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. UG dr hab. Jan Andrzej Wendt (Uniwersytet Gdański) Armia, demokracja, turystyka - nowe plagi Egiptu?
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.   ...więcej

ZAPROSZENIE DO LXXIV KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
28 listopada 2013 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. Ewa Oziewicz (Uniwersytet Gdański) Rola Azji i Chin w globalnej gospodarce
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.   ...więcej

XI LETNIE SPOTKANIA Z NAUKĄ

W ramach XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki we wszystkie soboty lipca i pierwsze cztery sierpnia (zawsze o 20:00) w Ośrodku Pracy Twórczej Instytutu Budownictwa Wodnego PAN w Czarlinie-Skoczkowie koło Wąglikowic (15 km na południowy zachód od Kościerzyny) odbywać się będą XI Letnie Spotkania z Nauką.   ...więcej

ZDJĘCIA Z XI BAŁTYCKIEGO FESTIWALU NAUKI
Już dostępna jest strona www.festiwal.gda.pl/XIBFN/wspomnienia, na której można znaleźć pierwsze zdjęcia z imprez, które już się odbyły!
Strona jest bardzo często aktualizowana i uzupełniana o kolejne fotorelacje.   ...więcej

XI BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI - JUŻ ZA (NIESPEŁNA) DWA TYGODNIE!

Sopot, 10 maja 2013 r.

XI Bałtycki Festiwal Nauki trwać będzie od 22 (środa) do 26 (niedziela) maja 2013 roku, ale niektóre wydarzenia będą realizowane już wcześniej. Festiwalowy program (ponad 940 różnych wydarzeń!) można przeglądać m.in. na stronie www.festiwal.gda.pl/XIBFN.
Udział w festiwalu zadeklarowało 40 (również 40 w roku ubiegłym) instytucji: uczelnie wyższe reprezentowane w Radzie Rektorów Województwa Pomorskiego, która jest inicjatorem festiwalu, placówki Polskiej Akademii Nauk, jednostki badawczo rozwojowe oraz pozauczelniane instytucje związane z nauką (muzea, biblioteki) z województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego (Elbląg) oraz zachodniopomorskiego (Stacja Morska Uniwersytetu Szczecińskiego w Międzyzdrojach).   ...więcej

ZAPROSZENIE DO LXVII KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
31 stycznia 2013 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. med. Andrzej Szutowicz (Gdański Uniwersytet Medyczny): Nasz „układ” cholinergiczny. Jak z niego korzystamy?
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.   ...więcej

ZAPROSZENIE DO LXXI KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
23 maja 2013 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. inż. Janusz Rachoń (Politechnika Gdańska) Smutna historia odkrycia, które zmieniło świat
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.   ...więcej

ZAPROSZENIE DO LXVIX KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
28 marca 2013 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. Ewa Łojkowska (Uniwersytet Gdański): Rośliny ulepszone genetycznie - nadzieja czy zagrożenie?
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.   ...więcej

ZAPROSZENIE DO LXVIII KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
28 lutego 2013 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. inż. Antoni Z. Nowakowski (Politechnika Gdańska): Podczerwień – niewidzialne promieniowanie termiczne w diagnostyce technicznej i medycznej
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.   ...więcej

ZAPROSZENIE DO LXX KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
25 kwietnia 2013 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Gościem będzie prof. dr hab. inż. Janusz Mindykowski (Akademia Morska w Gdyni) Dokąd zmierzamy? Jakość energii elektrycznej a statki morskie
Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny.   ...więcej

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY AD 2013


  ...więcej

RELACJA Z LXVII KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
Relacje Naukowej Interaktywnej Telewizji HD Centrum Informatycznego Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej z listopadowej Kawiarni Naukowej Bałtyckiego Festiwalu Nauki (gościem był prof. dr hab. med. Andrzej Szutowicz (Gdański Uniwersytet Medyczny), Nasz „układ” cholinergiczny. Jak z niego korzystamy?). Relacje znajdują się na stronie www.tv.task.gda.pl.   ...więcej

RELACJA Z LXIX KAWIARNI NAUKOWEJ BFN
Relacje Naukowej Interaktywnej Telewizji HD Centrum Informatycznego Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej z marcowej Kawiarni Naukowej Bałtyckiego Festiwalu Nauki (gościem była prof. dr hab. Ewa Łojkowska (Uniwersytet Gdański), Rośliny ulepszone genetycznie - nadzieja czy zagrożenie?). Relacja znajduje się na stronie www.tv.task.gda.pl.   ...więcej

XII BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI
Rada Rektorów Województwa Pomorskiego ustaliła, że XII Bałtycki Festiwal Nauki odbędzie się w dniach od 20 (wtorek) do 25 (niedziela) maja 2014 roku.

Zapraszamy   ...więcej
  newsletter forum
© 2003-2013 Bałtycki Festiwal Nauki  
Projekt i wykonanie: ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe Sp. z.o.o.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Polityki Cookies


Patroni i sponsorzy


Patroni medialni


Zaprzyjaźnione portale


Partnerzy wybranych projektówXI Bałtycki Festiwal Nauki został wpisany do 'Kalendarza Imprez Wojewódzkich na rok szkolny 2012/2013' Pomorskiego Kuratora Oświaty w rozdziale VI. Imprezy różne (poz. 40)